17 Lutego
2016
powrót do informacji prasowych

Wyprawy do miejsc ekstremalnych klimatycznie

​Myśląc o miejscach ekstremalnych klimatycznie wyobrażamy sobie szczyty pięciotysięczników lub trudno dostępne dżungle w południowej Azji. Tymczasem dla Towarzystw Ubezpieczeniowych miejsca ekstremalne klimatycznie są…zupełnie gdzie indziej.

Wybierasz się w góry?
Jeżeli planujesz spędzić urlop w Słowackich Tatrach – nie musisz się obawiać. Najwyższy szczyt Gerlach, ze swoją wysokością 2655 m.n.p.m., nie zaliczy się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń jako miejsce ekstremalne klimatycznie.
Jeżeli natomiast planujesz urlop np. w Alpach, to warto sprawdzić do jakich wysokości Towarzystwa Ubezpieczeniowe potraktują Twoją wyprawę jako zwykły trekking lub wspinaczkę, a kiedy jako miejsce ekstremalne klimatycznie. Jak to sprawdzić? – najlepiej zajrzeć do Ogólnych Warunków Ubezpieczeń.

Nie ważne czy kolejką górską czy na własnych nogach.
Czy to Alpy Berneńskie, czy Nadmorskie – warto zwrócić uwagę na wysokości po jakich będziemy chodzić lub na jakie powiozą nas górskie kolejki.
Przepiękne krajobrazy możemy podziwiać z kręcącego się w koło tarasu widokowego na szczycie Austriackiego szczytu Wurmkogl. Na taras możemy w wygodny sposób dojechać kolejką linową Wurmkoglbahn II. Atrakcja znajduje się na wysokości 3080 m.n.p.m. i dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego Europa jest już miejscem ekstremalnym klimatycznie. Jeżeli np. skręcimy nogę na tejże wysokości Towarzystwo może nam odmówić wypłaty świadczenia.
Przyjrzyjmy się bliżej tym wysokościom…
Na bm.pl aż 6 Towarzystw ubezpieczeniowych jest chętnych ubezpieczać amatorów górskich eskapad w miejsca ekstremalne klimatycznie. Zobaczmy więc jak to wygląda w poszczególnym Towarzystwie:

  • AXA – trekking powyżej 3.000 m.n.p.m.,
  • CONCORDIA – wysokie góry powyżej 5.500 m.n.p.m.
  • EUROPA – trekking powyżej 3.000 m.n.p.m.,
  • INTER POLSKA – wysokie góry powyżej 5.500 m.n.p.m.,
  • SIGNAL IDUNA – trekking powyżej 3.500 m.n.p.m.,
  • UNIQA – wysokie góry powyżej 3.200 m.n.p.m.,

Jak wykupić?
Nic prostszego – wejść na bm.pl i w swojej kalkulacji zaznaczyć:
1. Z grupy sportów : sporty ekstremalne
2. Z grupy sportów ekstremalnych: Wyprawy do miejsc ekstremalnych klimatycznie

Pozostaje jeszcze kwestia oznaczenia amatorskiego lub wyczynowego uprawiania sportu:
Amatorskie uprawianie sportu – sport uprawiany indywidualnie,
Wyczynowe uprawianie sportu – uczestnictwo w zawodach, w ramach związków sportowych, klubów, ognisk, sekcji, zespołów sportowych, organizacji i stowarzyszeń, itp.
Należy pamiętać również o zaznaczeniu aktywności fizycznej, jaką będziemy uprawiać:
Trekking znajdziemy w grupie: sporty letnie.

Rodzaje aktywności górskich znajdziemy w grupie: sporty górskie.

Należy pamiętać o oznaczeniu wszystkich form aktywności fizycznej, jakie będziemy uprawiać.
Kiedy już zaznaczyliśmy wszystkie opcje i mamy pewność, że zostaną zakwalifikowane do właściwej kategorii ubezpieczyciela, pozostaje już nam tylko wybór towarzystwa ubezpieczeniowego. Wychodząc naprzeciw takim sytuacjom robot finansowy bm.pl prezentuje najważniejsze informacje zawarte w OWU w formie przejrzystego zestawienia produktów. Dzięki temu użytkownik serwisu otrzymuje wyraźne wskazówki, co obejmuje ubezpieczenie, które zamierza wybrać, a czego polisa już nie uwzględnia. To wszystko sprawia, że w jednym miejscu klient może zapoznać się z ceną ubezpieczenia i jego warunkami. I to raptem w kilkanaście sekund.

Zgodnie ze słynną maksymą chińskiego filozofa Lao Tzu – „Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku” – życzymy wszystkim, żeby tym pierwszym krokiem był zakup dobrej polisy ubezpieczeniowej.

Porównaj oferty